Činnost v roce 2019:

Říjen :
.
.
okrsková schůze
.
sběr železa
.
požár komína
.
Září :
.
Naše auto odjelo k drobné rekonstrukci, na střeše bude zahrádka a také se udělá technická prohlídka.
.
Srpen :
.
Červenec :
.
3.7.2019 se konalo v Čermákovicích námětové cvičení našeho okrsku, sms zásahovému družstvu došly, siréna houkala, výjezd byl svižný , do Čermákovic jsme dorazili za cca 13´. Úkolem byla doprava vody z řeky při délce cca 660 m a převýšení 50m.
Na nás vyšlo 7 hadic "B". Zklamalo plovoucí čerpadlo SDH Čermákovice Hartman Pavliš, tak musela být nasazena cisterna, poté vše klaplo na jedničku. Chvíli sice dávala velký tlak, ale náš strojník si s tím lehce poradil, když odpouštěl přetlakovou vodu do lesíka. Cvičení bylo pro všechny přínosné a splnilo svůj účel.
foto
foto
foto
.
Červen :
.
A 27.6. ve čvrtek u váhy po větru padl strom na cestu, no na cestu, zadržela ho hrdinně Ondrova Felicie. Ale škody žádné, větev se opřela o vozovku a kmen těsně nad autem. Zásah: Vávra F, Čapek O.
.
Tak nám po nějaké době hořelo. 25.6.2019.
Více........zde.
.
V sobotu 22.6.2019 jsme se starosta a já zúčastnili schůze okrsku v Tulešicích, kde proběhlo naplánování námětového cvičení na letošní rok.
........zde,
.
Květen :
.
25. května se družstvo mužů zúčastnilo soutěže v Jezeřanech, kde byla i "jiná" liga, :-) , soutěž jednokolově, výsledková tabule ........zde,
.
18. května proběhlo okrskové kolo v Rybníkách, muži první, ženy se nesešly.
Fotečka ........zde,
.
11. května se družstvo žen a mužů zúčastnilo soutěže v Bohuticích (120 let založení), holky 2. místo, kluci třetí místo. Byla to zároveň příprava na okrskové kolo v Rybníkách.
Fotečka ........zde,
Video z útoku ........zde,

.
Duben :
.
V dubnu proběhnou tréninky za sokolovnou. Bližší domluva přes Facebook ve skupině. Okrskové kolo soutěže v požárním sportu bude v Rybníkách dne 18.5.2019 od 14 hodin.
.
Leden :
.
Máme po plese, myslíme, že se opět podařil. Kapela skvělá, (děkujeme) lidé skvělí, (děkujeme), na nějaké foto se můžete podívat zde:........zde, zde, zde.

Jestli máte někdo nějaké foto k plesu, SDH atd., tak prosím na hasici@lesonice.com, nebo mně na nějakém paměťovém médiu a nebo přes Bluetooth však víte kde. :-)